»Pred slabim letom je bil sprejet zakon, ki prinaša bistveno več pravic tistim, ki potrebujejo pomoč drugih.«
»Ljudem je treba pomagati, jim prisluhniti in ta škodljivi zakon zavrniti ter skupaj pripraviti zakon, ki bo usklajen s tistimi, ki ga potrebujejo.«
»Ni jim uspelo, občutek pa je, da želijo kljub njihovemu porazu še vedno škoditi starejšim in tistim, ki potrebujejo pomoč.«
»S tem zakonom bomo končno prekinili kalvarijo vseh, tistih, ki so v domovih za ostarele in ki imajo neustrezno oskrbo, in tudi tistih, ki želijo in imajo možnost oskrbe na domu.«
»Te pravice ni pridobil nihče.«
»Medtem je bil sprejet zakon o dolgotrajni oskrbi, kjer vidimo, da je ta obseg pomoči na domu precej omejen na največ 110 ur na mesec. To pomeni, da marsikdo z neko kompleksno zdravstveno situacijo ne bi dobil toliko pomoči, kot jo dobi zdaj v okviru osebne asistence.«
»Predlog, ki je trenutno pred poslanci, pa je po njenih besedah 'okvir brez slike', saj v njem ni jasno določenih definicij, elementov, storitev, kdo bo kaj dobil in kakšni so roki.«
»Center naredi oceno in izda odločbo. Vsakič ko se upravičencu spremeni situacija in potrebuje drugo vrsto storitve, je treba spet izvesti postopek ocenjevanja in izdati novo odločbo.«
»Oskrbo, ki jo trenutno osebe dobivajo v institucionalnem varstvu, jo bodo odslej lahko dobivali na domu. Storitev bo na neki način izenačena, torej ali v instituciji ali doma.«
»Če pa predlagani referendum uspe in se ne uveljavi zamik veljavnosti zdajšnjega zakona, začne ta veljati s 1. januarjem 2023, posledica pa bo ukinitev oziroma poseganje v že pridobljene pravice številnih uporabnikov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju